Japońska sieć komunikacyjna

Japonia jest znana ze swoich pociągów Shinkansen, pociągi te to ogólnojapońska sieć kolejowa, która została zaprojektowana i stworzona dla superszybkich pociągów osiągających prędkość do nawet 320km/h.
Bardzo rzadkim widokiem w Japonii jest sytuacja kiedy jakiś pociąg się spóźnia, Japonia jest znana ze swojej punktualności i kiedy pociąg opóźni się około godziny, zostanie to opisane w prasie i mediach, ponadto kiedy pociąg ma dość duże opóźnienie, jest wydawane specjalnie oświadczenie że ktoś spóźnił się do pracy, tudzież szkoły dlatego że pociąg się opóźnił.

Jednak poza pociągami istnieje także troszkę inna komunikacja miejska, a mianowicie autobusy, które tutaj również stoją na wysokim poziomie i to jest nie zaprzeczalne, Japońskie autobusy cechują się czystością i to co shinkanseny – punktualnością jak w szwajcarskim zegarku.
Ponadto Japońskie autobusy są najtańszą formą przemieszczania się po Japonii co na pewno należy do plusów.
Co ciekawe autobusy te zatrzymują się nawet na autostradach w specjalnie wyznaczonych zatokach.
W Tokio komunikacja oparta jest na 13stu liniach metra, liniach autobusowych, czy też kolejowych.

Jeżeli ktoś by był ciekawy jak dokładnie wygląda komunikacja w kraju wschodzącej wiśni.
Japonia strasznie stawia nacisk na punktualność dlatego, że Japonia to ogólnie pracowity kraj i tutaj musi być wszystko idealnie na czas, na pewno nikt Japonii nie odmówi, że jest to pracowity kraj, jednak jest odizolowany, można to na pewno zobaczyć kiedy się tam będzie.
Na pewno dużą atrakcją jest przejechanie się japońskim autobusem czy też słynnym Shinkansenem.

Koszt 3 dniowego biletu autobusowego wynosi 10200 yenów czyli przeliczając na złotówki wyjdzie około 350 złotych, jednak kiedy chcemy zakupić tygodniowy bilet zapłacić musimy 15,300 yenów co daje nam około 540 złotych.
Istnieje także bilet na wszystkie 3 rodzaje komunikacji który kosztuje 710 yenów czyli około 25 złotych.

Możesz również polubić…