Co trzeba wiedzieć o polerowaniu lakieru?

Odpowiednie polerowanie lakieru samochodowego zapewnia auto, które wygląda na zadbane i błyszczące. W czasie polerowania lakieru usuwana jest powierzchnia najbardziej zużyta. Polerowanie lakieru auta to nie tylko zapewnienie estetycznego wyglądu, ale także dbałość o stan auta i utrzymanie jego wyższej wartości w przypadku sprzedaży. Jednak przed przystąpieniem doi polerowania należy dokładnie ocenić stan lakieru. Najpierw należy zbadać jaki rodzaj lakieru pokrywa auto (np. akrylowy) i jak twarda jest ta powierzchnia. Do zastosowania są odpowiedniego rodzaju mierniki, które wspomogą ocenę powierzchni.

Jakie narzędzia powinny zostać zastosowane?

Do zapewnienia właściwych efektów polerowania konieczne są odpowiednie narzędzia. Przed polerowaniem, a po ustaleniu stanu lakieru należy dobrać narzędzia, dzięki którym zostanie uzyskana błyszcząca warstwa lakieru, która podbije jego kolor. Warto zapamiętać, że nieodpowiedniej jakości sprzęt może doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Do wyboru są pady różnego rodzaju oraz polerki, które dobrać trzeba na podstawie wiedzy dotyczącej stanu lakieru. Nie chcąc zniszczyć lakieru samochodowego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi car detailing. W ramach tej usługi polerowanie lakieru zostanie przeprowadzone przez fachowców właściwymi narzędziami i kosmetykami, a efekt przerośnie nasze wyobrażenie. Koszt samodzielnego polerowania może być wysoki z uwagi na zaopatrzenie się w odpowiednie pady czy pasty polerskie, a do tego czas poświęcony tej czynności oraz konieczność przeprowadzenia tej czynności we właściwym miejscu (należy zwrócić uwagę na temperaturę i wilgotność).

Dlaczego lepiej jest wybrać car detailing?

Warto udać się do warsztatu oferującego car detailing. gdyż pracujący w nim profesjonaliści bezbłędni dobiorą potrzebne narzędzia oraz kosmetyki, aby zapewnić świeży wygląd lakieru samochodowego. W przypadku usługi takiej jak polerowanie lakieru ceny zaczynają się od kilkuset złotych (w przypadku korekty jednoetapowej to koszt około 500-700 zł, a dwuetapowa lub trzyetapowa może wynieść nawet ponad 1000 zł. Ceny polerowania auta mogą wydawać się wysokie, jednak w jej ramach mieści się fachowa wiedza i doświadczenie oraz profesjonalne narzędzia czy kosmetyki. W ramach wykonywanego polerowania usuwane są rysy, a pady dobierane są do ziarnistości pasty. Nie można zapomnieć, że w trakcie polerowania pracownik musi być zaopatrzony w rękawiczki i ubiór, który zapobiegnie ubrudzeniu pasta polerską. Cena polerowania auta nie jest wysoka, gdy uświadomi jak wiele czynników wchodzi w jej zakres. Samodzielne polerowanie lakieru może z kolei doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.

 

Możesz również polubić…